עבור אל תוכן


הודעה לגבי פורמט התרגומים החדש


נושא זה הועבר לארכיון. המשמעות היא שלא ניתן להגיב לנושא זה.
אין תגובות לנושא זה

#1 Qsubs

Qsubs

    אני לא פה

  • מנהלים ראשיים
  • **
  • 31 הודעות

נכתב ב- ‎30/12/2010‏, ‎14:15

גולשים וצופים יקרים,

לאחרונה התחלנו לשחרר את תרגומינו בפורמט idx/sub. הסיבה לכך היא התנהגות מנהל אתר טורק (Torec), שכוללת מחיקת קרדיטים, שיבוש וגניבת תרגומים, לקיחת "בלעדיות" שקרית על התרגומים שלנו ובאופן כללי צפצוף על כל הבקשות המאוד לא תובעניות שלנו. מדגם קטן:  1 2 3 4. להסבר מפורט יותר היכנסו לכאן.

כתוצאה מהתנהגות זו של אתר טורק, אנו נאלצים לשחרר את תרגומינו בפורמט idx/sub, שאותו מנהל טורק וצוותו לא יוכלו לערוך ולשבש כרצונם, ובכך למנוע את עליית התרגומים לאתר טורק. זהו פתרון זמני עד שטורק יפסיקו עם דרכיהם הנלוזות. כמה זמני? תלוי אך ורק בטורק.

הוראות הפעלה
בצפייה במחשב, הפורמט עובד ברוב הנגנים בדיוק כמו הפורמט הרגיל (srt), ללא כל צורך בהתקנת תוספים למיניהם, כך שהגולשים שצופים במחשב לא יושפעו כלל מהשינוי. נדגיש כי הצפיה בכתוביות אפשרית גם בקובצי HD, בפורמט כלשהו (למשל mkv), ובכל רזולוציה - 720p, 1080p.

בדומה לשימוש בקובץ srt רגיל, יש לוודא ששמות כל הקבצים זהים (קובץ הווידאו וקובצי ה-idx/sub) ונמצאים באותה תיקייה, או לחלופין לגרור את קובץ ה-idx אל הנגן לאחר הפעלת הווידאו.
במשך הניגון, יופיע לוגו קטן וחצי שקוף בפינה העליונה של המסך (כמו לוגו ערוץ בטלוויזיה) שנועד להקשות על טורק לקרוע את התרגום ולפרסמו כרצונם.
אם הלוגו קופץ לשורת התרגום או מפריע, ככל הנראה הנגן שלכם לא תומך בפורמט זה באופן מלא. אם זה המצב, אנו ממליצים להשתמש בנגן שכן תומך בפורמט, כמו MPC-HC. זהו נגן מומלץ מאוד בלי שום קשר (ניתן להשתמש בנגן גם ללא התקנה).

בחלק מהסטרימרים (כמו ה-Xtreamer), ניתן להשתמש בכתוביות על-פי מדריך זה.

לצערנו, לא ניתן להשתמש בפורמט בנגני DVD ובסטרימרים שלא תומכים בשיטה הנ"ל. ניתן להוריד תרגום מובנה מאחד מאתרי ההורדות, כמו iDown.me.

לטובת המשתמשים שמסיבה כזו או אחרת חייבים קובץ srt, אנו משחררים את התרגומים בפורמט srt מספר ימים לאחר השחרור הראשוני.

נשמח לעזור בכל בעיה טכנית בפורום תמיכה ומדריכים.

אנו מצטערים על חוסר הנוחות הזמנית ואיננו שמחים לנקוט בצעד זה, אך זה נעשה לאחר ניסיונות הידברות רבים עם אתר טורק ומנהלו, והגיעו מים עד נפש.
אנו מצטערים לבאס את הגולשים שרגילים ליהנות מהתרגומים שלנו, אך מבקשים שתבינו אותנו ותעמדו לצדם של האנשים שעובדים בהתנדבות לילות כימים בשביל שיהיו לכם תרגומים. זו השעה להחזיר טובה.


אתר טורק הורס את סצינת התרגומים הישראלית. מאז היווסדו גרם לאינספור מלחמות וסכסוכים מיותרים שנובעים ממשחקי אגו ובצע כסף מצד מנהלו ונתיניו השונים. האתר ממשיך להיות היחיד שגובה תשלום מגולשיו, בסצינה שמבוססת על שיתופיות, נתינה ורצון טוב.
אם אתם מעריכים את מתרגמי הסצינה בכלל ואת צוות Qsubs בפרט, ורוצים שנחזור לשחרר בצורה רגילה, פנו לאתר טורק ובקשו מהם להפסיק להתנהג בצורה הביזיונית הזאת.
אין להפנות אלינו טענות בנוגע למצב, האשמים היחידים הם אתר טורק ומנהלו BuildHome.

הבהרה חשובה:
כאשר תרגום שלנו זמין אך ורק בפורמט המוגן (idx), המשמעות של כך היא שלא זמין קובץ srt לאותו תרגום באף מקום ובמיוחד לא בטורק, גם לא תרגומים של מתרגמים אחרים, שכן אם יוצא תרגום מתחרה אנחנו משחררים את ה-srt מיידית.
איננו טיפשים וברור לנו שאם בטורק היו קובצי srt לסרטים ששחררנו להם idx, זה היה משחק לרעתנו. לכן חשוב לנו להבהיר שגלישה בטורק לא תביא לכם דבר, אולי רק כמה פופאפים רעשניים.


תרגומינו זמינים באתרים סרטים וסאבסנטר:
תמונה שפורסמה ‏  ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏תמונה שפורסמה

שלכם,
צוות Qsubsלשאלות נפוצות הקשורות לנושא זה, לחצו כאן.